• Login
    View Item 
    •   Home
    • WODC Repository
    • WODC Publications
    • View Item
    •   Home
    • WODC Repository
    • WODC Publications
    • View Item
    JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

    Browse

    All of WODC RepositoryCommunitiesPublication DateAuthorsTitlesKeywordsProjectSeriesThis CollectionPublication DateAuthorsTitlesKeywordsProjectSeries

    My Account

    LoginRegister

    WODC links

    Website WODCWebsite WODC (English)Zoekhulp/Search Help

    Statistics

    Display statistics

    De toepassing van het adolescentenstrafrecht bij 16- tot 23-jarigen

    • CSV
    • RefMan
    • EndNote
    • BibTex
    • RefWorks
    Thumbnail
    Name:
    Memorandum-2023-1-volledige-te ...
    Size:
    636.1Kb
    Format:
    PDF
    Description:
    Memorandum 2023-1-volledige tekst
    Download
    Thumbnail
    Name:
    Memorandum-2023-1-samenvatting.pdf
    Size:
    254.2Kb
    Format:
    PDF
    Description:
    Memorandum 2023-1 -samenvatting
    Download
    Auteur / Author
    Prop, L.J.C.
    Zeijlmans, K.
    Laan, A.M. van der
    Organisatie / Institution
    WODC
    Serie / Series
    Memorandum 2023-01
    Trefwoorden / Keywords
    Adolescentenstrafrecht
    Onderzoeksmethode
    Registratiesysteem
    Adolescenten
    Jeugdige delinquenten
    Strafvervolging
    Jeugdstrafrecht
    Leeftijd
    Strafrecht
    Project
    3216a
    Link naar nieuwsbericht
    https://www.wodc.nl/actueel/nieuws/2023/03/30/hoe-identificeer-je-zaken-waarin-het-adolescentenstrafrecht-is-toegepast
    URI
    http://hdl.handle.net/20.500.12832/3256
    
    Metadata
    Show full item record
    Titel / Title
    De toepassing van het adolescentenstrafrecht bij 16- tot 23-jarigen
    Ondertitel / Subtitle
    Een validatiestudie
    Samenvatting
    Op 1 april 2014 is het adolescentenstrafrecht ingevoerd in Nederland. Hiermee is onder voorwaarden een flexibele toepassing van het jeugd- en volwassenenstrafrecht voor adolescenten die in de leeftijd van 16 tot 23 jaar een delict hebben gepleegd mogelijk geworden.
    Zowel het WODC als de Raad voor de rechtspraak (Rvdr) maken gebruik van een eigen query voor het identificeren van zaken van jeugdigen waarbij sprake is van toepassing van het adolescentenstrafrecht. Verschillen in de beide query’s leiden ertoe dat de geschatte aantallen van de toepassing van het volwassenenstrafrecht bij 16- en 17-jarigen door het WODC en de Raad voor de rechtspraak (RvdR) niet hetzelfde zijn. Hierbij is niet bekend welke query de meest nauwkeurige identificatie van zaken opleverde en met welke onnauwkeurigheid rekening moet worden gehouden. Het doel van dit onderzoek is dan ook om inzicht te krijgen in de nauwkeurigheid van de query’s van het WODC en de Rvdr voor het identificeren van zaken waarin sprake is van de toepassing van het adolescentenstrafrecht en om indien nodig de query’s te corrigeren.

    De centrale vraag is: hoe nauwkeurig zijn de query’s voor identificatie van zaken waarin sprake is van de toepassing van het adolescentenstrafrecht bij 16- tot 23-jarigen?
    Uitgever / Publisher
    WODC
    Publicatiedatum / publication date
    2023-03-30
    Collections
    WODC Publications

    entitlement

     
    DSpace software (copyright © 2002 - 2023)  DuraSpace
    Quick Guide | Contact Us
    Open Repository is a service operated by 
    Atmire NV
     

    Export search results

    The export option will allow you to export the current search results of the entered query to a file. Different formats are available for download. To export the items, click on the button corresponding with the preferred download format.

    By default, clicking on the export buttons will result in a download of the allowed maximum amount of items.

    To select a subset of the search results, click "Selective Export" button and make a selection of the items you want to export. The amount of items that can be exported at once is similarly restricted as the full export.

    After making a selection, click one of the export format buttons. The amount of items that will be exported is indicated in the bubble next to export format.