Loading...
Thumbnail Image
Publication

Ongenoegen, migratie, gastvrijheid en maatschappelijke onrust

Kuppens, T.
Gootjes, F.
Boendermaker, M.
Gordijn, E.
Postmes, T.
Research Projects
Organizational Units
Journal Issue
Ondertitel / Subtitle
Abstract
In the summer of 2015, the number of asylum applications in the Netherlands peaked and, according to citizens, migration became the most important social problem in society. Politically, migration also became a controversial issue again. This is an in-depth study into attitude developments regarding the arrival of asylum seekers in the Netherlands and to relate these attitudes to social unrest, escalation and possible threats to national security.

De grote toestroom van asielzoekers in het najaar van 2015 is niet nieuw voor Nederland, maar de context is wel veranderd ten opzichte van het verleden. Het draagvlak voor opvang staat onder druk en er vindt in het publieke debat vermenging plaats van de vraagstukken rondom asielopvang met andere dossiers als integratie en de verhoogde terroristische dreiging. Verdringingseffecten en veiligheidsvraagstukken spelen een grote rol in het publieke debat en de vraag is wat dit betekent voor de ontwikkeling van het draagvlak onder de bevolking als geheel, buurtbewoners die met opvang te maken krijgen, asielzoekers/vluchtelingen, (lokale) bestuurders en professionals.

INHOUD: 1. Inleiding 2. Longitudinaal onderzoek 3. Acceptatie 4. Effecten van een AZC in de buurt 5. Gedragsintenties jegens asielzoekers 6. Veranderingen in publieke opinie over migratie (2017-2019) 7. Vergrootglas: Deur-aan-deur onderzoek 8. Onrust en incidenten rondom het AZC
Title
Uitgever / Publisher
Rijksuniversiteit Groningen - Faculteit Gedrags- & Maatschappijwetenschappen
Publicatiedatum / Publication date
2020
Embedded videos